OČISTIMO SLOVENIJO - OČISTIMO OBČINO DRAVOGRAD
- v KS DRAVOGRAD: Gasilski dom Dravograd (Drago Jurhar), Ribiški dom Dravograd (Robert Preglau), OŠ Ojstrica (Branko Rižnik in Jože Ravnjak), Zadruga na Meži (Rado Karel in Jožef Kladnik), Gostilna TAŠA na Viču ( Cvetka Plazovnik), Murnhof (Peter Vravnik), Vrata (Janko Božič), Mariborska cesta (Miran Kaiser), Robindvor (Ivan Poročnik);
- v KS ČRNEČE: OŠ Črneče (Silva Skutnik), Lovska koča Črneška gora (Marko Kogelnik), Gasilski dom Dobrova (Lucija Čevnik), Ronet (Mira Mori), Podklanc (Zlatko Kac), Tribej (Matjaž Klep);
- v KS LIBELIČE: Gasilski dom Libeliče (Branko Ferk, Jože Pšeničnik), Spodnje Gorče (Rajko Duler, Hubman Jože), CŠOD Ajda (Stanko Koroš);
- v KS TRBONJE: Gasilski dom Trbonje (Bogdan Brezovnik), Lovska koča Bukovje (Dušan Pokeržnik);
- v KS ŠENTJANŽ: Dom zveze borcev Šentjanž (Oskar Šaloven), Bukovska vas (Edo Kresnik), Igrišče Otiški vrh »Žabja vas« (Erih Berlič).
Koordinator akcije v občini Dravograd Dominika Knez
Z veseljem lahko poročamo, da smo tudi v Občini Dravograd uspešno zaključili akcijo »Očistimo Slovenijo 2012«. Na območju naše občine je sodelovalo 1188 udeležencev, oziroma 13% vseh občanov.
V petek, 23. marca, je akcija potekala v šolah in vrtcu, kjer je sodelovalo 558 udeležencev. V popoldanskih urah je 50 članov Nogometne šole Dravograd skupaj z mentorji čistilo okolico igrišč na »Špicfeldu«. Teden dni prej je 10 potapljačev Potapljaškega kluba Slovenj Gradec pri Ribiškem domu pregledalo čistost zaliva reke Drave. V soboto 24. marca se je akcija odvijala po vseh krajevnih skupnostih v občini, na kateri je sodelovalo 570 prostovoljcev. V naselju Vrata so krajani čistili v nedeljo, 25. marca.
Udeležba po KS je bila naslednja:
- v Črnečah 92 prostovoljcev (člani LD Libeliče in krajani – gasilci, kulturniki);
- v Dravogradu 154 prostovoljcev (člani LD Dravograd, gasilci PGD Dravograd, člani DU, člani DI, planinci, člani TD, skavti, motoristi in krajani);
- v Libeličah 82 prostovoljcev (krajani, gasilci, kulturniki):
- v Trbonjah 61 prostovoljcev (LD Bukovje, krajani, gasilci, člani ŠD);
- v Šentjanžu 91 prostovoljcev (LD Bukovje, krajani – gasilci, člani ŠD).
Koroška ribiška družina je sodelovala z 90 svojimi člani in očistila obrežja rek Drave, Meže in Mislinje.
Sodelovali so še:
- O.Š. Šentjanž - 203 učenci;
- O.Š. Neznanih talcev Dravograd -30 učencev;
- O.Š. Ojstrica -9 učencev;
- POŠ črneče -15 učencev;
- POŠ Libeliče -18 učencev;
- POŠ Trbonje -17 učencev;
- VVZ Vrtec Dravograd z vsemi enotami -266 predšolskimi otroki;
- delavci občinske uprave (Marko, Bernarda, Polona, Jelka, Ivek, Bojana, Miran in Črt).
Zbrali smo 20 ton odpadkov, kar je v primerjavi z letom 2012 50 ton manj. To kaže na to, da se večina občanov zaveda, kako pomembno je odlagati odpadke na pravo mesto.
Vsem prostovoljcem, ki ste v akciji sodelovali, se iskreno zahvaljujemo. Dokazali ste, da skupaj zmoremo veliko. Skrb za okolje naj nas spremlja na vsakem koraku.