Karbelova jama – naravna vrednota
Na levem bregu potoka je vhod v manjši vodni rov, ki ga je voda izdolbla skozi sivo plastoviti marmor. 200 metrov dolgi rov je najdaljša in edina kraška jama v sivo plastovitem marmorju v Sloveniji V zadnjem delu jame so manjši stalaktiti. To naravno votlino so poimenovali Karbelova jama po bližnji domačiji.
Metamorfna kamnine, ki jih najdemo v širši okolici, so: almandinov blestnik, stavrolitov blestnik s prehodi v gnajs, uralitizirani diabaz s kristali avgita, amfibolitski skrilavec, aktinolitski skrilavec s kristali tremolita ...
V razširjenem jamskem prostoru najdemo pajke in netopirje. Jama je zanimiva za raziskovanje in opazovanje poseljenosti z organizmi. Tako dr. Branko Vreš v knjigi "Dravograd na stičišču poti" razlaga naseljenost in prisotnost pajkovcev.
Kobansko in Pohorje so si prostorsko blizu, po geološkem nastanku pa se Pohorje razlikuje. Raziskovalci so na tem področju našli iste rodove, število različnih vrst istega rodu pa se precej razlikuje, in sicer v prid bolj osončenim legam na levi strani reke Drave.