Ribolov na Dravi
Med vodnimi živalmi prevladujejo različne ribje vrste, ki imajo tukaj pomembno drstišče. Med avtohtonimi vrstami so to linj (Tinca tinca), krap (Cyprinus carpio), klen (Leuciscus cephalus), ploščič (Abramis brama), mrena (Barbus barbus) in ščuka (Esox lucius). Zaradi načina gospodarjenja ribičev in vnosa ribjih mladic se poleg spremenjene sestave ribjih vrst na tem področju pojavlja tudi kormoran, ki prav tako vpliva na število in sestavo ribje populacije. Reka Drava je ravno na tem področju zelo zanimiva za raziskovanje, saj v njej najdemo vrste, značilne za tekoče celinske vode ter tudi živalske vrste, ki so bolj značilne za stoječe vodne ekosisteme.
Globoček – v Dravi so zasledili beloplavutega (Gobio albipinnatus), stalno živi na enem mestu in se ne seli. Najpogostejši je v srednjih tokovih rek in tudi v potokih s hitrejšim tokom. Rad ima s kisikom bogate vode.
Ribolov je za črneški zaliv že od nekdaj zelo značilen. V obdobju lovopusta vsak dan opazimo številne ribiče na bregu reke Drave ter na obalah otokov. Ribiška družina Dravograd na tem področju organizira vsakoletno tekmovanje v športnem ribolovu. Njeni člani skrbijo za urejenost obrežja reke in se aktivno vključujejo v akcijo »Očistimo Slovenijo« in druge podobne aktivnosti. Poskrbijo tudi za vnos mladic. Na ta način so pripomogli k ponovni oživitvi nekdaj hudo onesnažene in »mrtve« reke Meže. Sedaj vsako leto v maju organizirajo muharjenje ob sotočju Meže in Mislinje. Skrbijo tudi za ribiški muzej v Ribiškem domu v Dravogradu.